top of page

OKUDUĞUM FAvorİ KİTAPLAR

 Bazı kitaplar vardır, okunduğunda düşündürür ve hayatına yön verir. Bu sayfada okuduğumda hayatıma yön veren bazı kitapları paylaşıyorum.

860299703.0.x.jpg

Varoluşçuluk, Sartre - Dogmatik, kolektif düşünce yapısına karşı kişinin kendi hayat yolculuğunu bulması açısından bana göre en önemli felsefi akımların başında gelir. Varoluş özden önce gelir.

İnsan Olmanın Psikolojisi, Maslow - İnsanın hayat yolculuğunda gelişirken karşılaştığı zorlukları bilimsel açıdan ele alan, çoğumuzun "İhtiyaçlar Hiyararşi" piramidinden tanıdığı eser.

51YutxHrVlL.jpeg
41zS8hITsnL._SX305_BO1,204,203,200_.jpg

Kendime Düşünceler, M. Aurelius - Stoacılık felsefesinin en etkili isimlerinden, dönemin Roma İmparatorunun günlüğünü okuyabilmek büyük bir şans. 

Simyacı, P. Coelho - Hayat amacı bulma yolundaki yolculuğu en sade ve akıcı şekilde anlatabilen kitaplardan birisi sanıyorum. Okuma alışkanlığını yeni kazananlar için özellikle tavsiye ederim.

81s5gr8znaL._AC_UL600_SR600,600_.jpg
viktorfrankl_searchformeaning.jpeg

İnsanın Anlam Arayışı, V. Frankl - Yaşanılan zorlukların en sonunda güzel şeylere, daha spesifik olarak hayatta anlam ve amaç bulmaya olan etkisini ele alan eser.

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı, S. Covey - Hayatlarında büyük başarılara imza atmış etkili insanların hayatını inceleyip pratik ve kolay uygulanabilir bir şekilde açıklayan müthiş bir eser.

51hV5vGr4AL._SX326_BO1,204,203,200_.jpg
41j4xAGWIuL._AC_SY1000_.jpg

Pazarlamanın 22 Kuralı - İş dünyasında en önemli 3 alandan birisi olan pazarlamayı, sade ve örneklerle anlatan bu eserle, aynı zamanda insanoğlunun çevresini algılama şeklini de daha geniş bir perspektiften inceliyoruz.

Sen Bitti Dediğinde, bu kitap ile her an karşımıza çıkan pazarlık durumlarında nasıl etkili sonuçlar alabileceğimizi öğreniyoruz. Özellikle aynalma ve etiketleme teknikleri çok ilginç ve kullanışlı. Etkili iletişim için de önemli bir eser olduğuna inanıyorum.

91zJ3HtOJmL.jpeg
bottom of page